Електронні продажі необробленого дерева на офіційному сайті sale.ueex.com.ua

Власники лісів та підприємства, що займаються обробкою дерев, вже з початку 2020 року можуть вільно торгувати свої ресурси через електронні майданчики, у тому числі й Прозорро.Продажі.

Такий експериментальний законопроект затвердив Кабінет Міністрів України ще в грудні минулого року. Крім того, там вказано, що реалізовувати деревину можна до початку квітня наступного 2021 року.

Проект дозволив лісокористувачам країни безперешкодно реалізовувати свої лісоматеріали з власних земель та ділянок лісу. Також потрібно знати – проводити аукціони не мають права люди та підприємства, що займаються такою діяльністю як:

  • Опалення квартир та будинків громадян;
  • Використання ресурсів, які підуть на будівництво та ремонт своєї власності;
  • Задоволення примх бюджетних установ та безпеки й охорони держави;
  • Усунення результату стихійного лиха, чи надзвичайної ситуації.

В законодавстві вказано, що будь-який електронний аукціон з продажу лісоматеріалів проводиться заради підняття його ціни. При ситуації, коли торги не відбулися, створюється наступний такий самий лот, але його вартість набагато знижена. Але та вартість не повинна бути меншою за суму витрат, які пішли на ці дерев’яні ресурси.

Плани щодо проведення торгів необробленими лісоматеріалами в Україні на Прозорро.Продажі

Ринок лісу за останній час поглинув у себе багато хабарників, шахраїв, афер та дискримінації між конкурентами. Це тривало до впровадження Кабміном експериментального проекту, адже відтепер можна вільно та безпечно реалізовувати лісоматеріали й через майданчик Прозорро. Електронна система піклується та надає безпеку своїм клієнтам та користувачам сайту sale.ueex.com.ua. Усю інформацію на сайті можливо переглянути, навіть, якщо людина не зареєстрована на біржі. За усіма процесами на аукціонах стежать спеціалісти у ведені торгів, тому при найменшому сумлінні щодо учасників та їх дій, вони починають слідкувати за ними пильніше, та у разі чого блокують усю їхню діяльність. Крім експертів, за порядками слідкують волонтери та громади, аби збільшити надійність та чесність економічних відносин користувачів.

Аби стати учасником аукціону з реалізації необробленого дерева на українській енергетичній біржі, потрібно лише мати доступ до Інтернет мережі та зареєструватися на майданчику «Прозорро.Продажі». Більш детальну покрокову інструкцію зі створення власного аукціону та інших фішок біржі, можна знайти на YouTube каналі Прозорро, або знайти усю необхідну інформацію на офіційній сторінці. Також можна звернутися до служби підтримки, яка допоможе розв’язати виниклу проблему.

Умови для участі в аукціонах зі збуту деревини На Прозорро

Варто знати, що брати участь в аукціонах з продажу дерев на сайті sale.ueex.com.ua/filter/wood, можуть лише громадяни України, чий прибуток за 2018 рік склав понад 10 мільйонів гривень. Такі лісогосподарські власники повинні віддавати на продаж не менше ніж 25 відсотків обсягу необроблених ресурсів, що заготовлюються щомісячно. При цьому, обсяг цієї деревини в одному лоті не повинна бути нижчою за 150 кубічних метрів, або початковою вартістю від 200 тисяч українських гривень.

Крім того, аби оголошення швидше знайшло нового власника, потрібно щоб усі дерева були приблизно однієї довжини та діаметру. Також бажано щоб деревина була однієї якості та різновиду. Наприклад, тільки хвойні дерева, або лише дуби.