Чим розстрочка відрізняється від кредиту?

Розстрочка є способом оплати покупок, у якому платіж можна розділити на кілька регулярних внесків без нарахування відсотків. У свою чергу, кредит передбачає обов’язкове стягнення компенсації за надання коштів або майна. Саме в цьому полягає принципова різниця між цими формами запозичення. Купити телевізор в кредит та взяти його у розстрочку це дві цілком різні речі. Якщо ви не маєте бажання переплачувати за свою покупку, то варто віддати перевагу саме розстрочці.

Які документи необхідні?

Для отримання розстрочки достатньо надати заяву та оригінал паспорта. Отримані персональні дані буде внесено до договору. Список документів під час оформлення кредиту залежить від умов, на які претендує позичальник. У разі довгострокових цільових позичок доведеться сплатити оціночні роботи та застрахувати закладене майно.

Стандартний перелік документів на отримання кредиту:

  • Грамотно заповнена заява з достовірною персональною та контактною інформацією;
  • Паспорт із позначкою про постійну реєстрацію. Копію буде додано до бази даних банку;
  • Довідка про доходи за формою банку за строк не менше 6 місяців;
  • Копія трудової книжки, що доводить наявність у позичальника стажу роботи понад рік;
  • Ідентифікаційний номер.

Тому якщо ви вирішили купити спальне ліжко в кредит, то будьте готові до необхідності збирати певний пакет документів. Тільки так можна буде зрештою отримати цікаві вам товари та послуги на зручних для себе умовах. Компанії, що надають розстрочку на дорогі товари, також часто вимагають відомості про місце проживання, посаду і розмір щомісячних доходів. Продавці можуть попросити вказати у заяві номер робочого телефону та дані контактної особи.

Що краще розстрочка чи кредит?

Доречність кредитування або отримання розстрочки залежить виключно від ситуації, де знаходиться потенційний позичальник. Якщо потрібно купити конкретний товар за вигідною ціною, варіант звернення до магазину буде вірним рішенням. У свою чергу, кредит дозволить отримати не тільки майно, а й певну суму грошей. Ця форма запозичення куди більш універсальна та різнобічна для позичальника.

У кредиту та у розстрочки є безліч переваг, але не варто забувати про недоліки. Якщо потрібно вибрати відповідний варіант запозичення, доведеться зважити можливі ризики. Купити смартфон в кредит чи у розстрочку досить просто, проте не забувайте про те, що гроші ви повинні будете повернути. Отже вам варто стежити за тим, щоб умови були сприятливими саме для вас.

Оплата частинами, безумовно, є вигідною формою запозичення коштів на побутові потреби, однак у деяких ситуаціях доцільно скористатися класичним кредитом. Якщо потрібна велика сума на тривалий термін, від розстрочки доведеться відмовитись на користь однієї із програм кредитування. Знайти відповідну пропозицію можна на відповідних ресурсах, де є порівнянні різні послуги такого типу. Проте якщо ви просто хочете придбати не дуже дорогий товар і готові будете розділити суму платежів на кілька місяців, то розстрочка безумовно стане вашим найкращим варіантом.

Додатково про розстрочку

Розстрочка — форма оплати товару або послуги, при якій покупець виплачує продавцеві вартість покупки через якийсь час після укладання угоди. Часто розрахунок проводиться частинами відповідно до укладеного договору. Якщо покупець не сплатив поставлений товар у строк, то до нього можуть застосовуватись судові санкції. Неустойка, якщо інше не визначено угодою сторін, визначається розмірі ключової ставки.

Продаж товарів та послуг у розстрочку – певною мірою альтернатива банківському споживчому кредитуванню. Вона має ряд переваг: по-перше, між покупцем та продавцем немає додаткового посередника у вигляді кредитної організації. В результаті одна сторона може отримати можливість заощадити на відсотку, а інша – продати більше своєї продукції, хоч і з розстрочкою платежу.

У той же час використання розстрочки не позбавлене недоліків. На відміну від банківської діяльності продаж із відстроченою оплатою не регулюється фінансовими органами. Торгові підприємства мають менший досвід в оцінці кредитних ризиків, а також у них відсутня практика стягнення боргів через суд. Взаємовідносини кредитора і боржника найчастіше стають менш цивілізованими, а переваги роботи безпосередньо, тобто без посередників, багато в чому втрачаються.

Продаж у розстрочку має досить велике поширення у розвинених країнах, таких як Великобританія, США, Канада, Китай, Японія, Австралія та Нова Зеландія. Якщо ви хотіли купити ноутбук в кредит і задумались про розстрочку, то варто дати шанс цій ініціативі. Проте якщо ваша покупка буде дорогою і ви хочете виплачувати її тривалий час, то в цій ситуації все ж краще звернути свою увагу на класичний кредит.